Aktualitet

Britani/I tradhëtoi era e hashashit, dalin para gjykatës 4 ‘kopshtarët’ shqiptarë

4 të rinjtë kanë dalë para Gjykatës në Britani, pasi u arrestuan në muajin mars, teksa policia u zbuloi një miniserë më kanabis.
Featured image of article: Britani/I tradhëtoi era e hashashit, dalin para gjykatës 4 ‘kopshtarët’ shqiptarë Sokol Geshtenja, Hysen Uzuni, Sokol Rama dhe Klajdi Kukli

BRITANI– 4 shqiptarë të arrestuar kanë dalë sot para gjykatës, nën akuzën e kultivimit të drogës.

Mediat e huaja raportojnë se Sokol Geshtenja, 24 vjeç, Hysen Uzuni, 27 vjeç, Blerim Rama, 30 vjeç dhe Klajdi Kukli, 22 vjeç, u zbuluan nga policia teksa kishin mbjellë një miniserë me kanabis. ‘Kopshtarët shqiptarë’ u tradhëtuan nga era e fortë e hashashit dhe për këtë arsye u pikasën nga policia.

Ata u zbuluan pasditen e 20 marsit, teksa policia bastisi banesën ku kultivohej droga dhe më pas u prangosën. Nëpërmjet avokatëve të tyre mbrojtës, ata kërkuan të ktheheshin në shtëpi dhe se ishin penduar për ç’ka kishin bërë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ekziston mundësia që shqiptarët të përballen me dëbimin nga Anglia. Në seancën gjyqësore, gjykatësi Peter Armstrong u ka dhënë një këshillë të rinjvë shqiptarë.

“Ju jeni përdorur nga të tjerët. Ju jeni mjaft të rritur të dini se kjo ishte e gabuar. Fakti që keni qenë këtu si emigrantë ekonomik unë mund të marr parasysh në një farë mase, por pagesa e borxheve me mjete të paligjshme do të rezultojë në denim,”– mësohet të ketë thënë Armstrong.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment