Politike

“I shkova në zyrë”/ Halim Kosova zbulon bisedën me Bashën: I thashë se do të kaloja nga krahu tjetër për t’i dhënë ndihmë sistemit shëndetësor

Ai tregoi se i ka bërë kryedemokratit një pyetje: “Ku e kam vendin unë në Partinë Demokratike?” Sipas mjekut Kosova, Basha i ka thënë që vendin e ka ngjitur me të tijin, por pyetjes se çfarë do të bëj aty, ai i ka thënë se do t’i përgjigjet më 25 prill.
Featured image of article: “I shkova në zyrë”/ Halim Kosova zbulon bisedën me Bashën: I thashë se do të kaloja nga krahu tjetër për t’i dhënë ndihmë sistemit shëndetësor Halim Kosova

TIRANË- Mjeku i njohur Halim Kosova, i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Kjo Javë”, të Nisida Tufës në “News 24”, tregoi takimin e bisedën e fundit që ka zhvilluar me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Në këtë moment, mjeku Halim Kosova thotë se i ka transmetuar Bashës, se është mbështetës i PD dhe i tiji, por i ka kërkuar leje për të kaluar nga krahu tjetër e t’i japë një dorë sistemit shëndetësor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Biseda e fundit që kam pasur me Bashën është para listave. I shkova në zyrë dhe i them të bëj një pyetje, ku e kam vendin në PD. Këtu ngjit me mua, po çdo bëj aty i thash, po do ta them më datë 25 tha. I thash që kam ardhur të transmetoj diçka, që jam me ty jam me ty dhe kjo dihet, që jam me PD jam me PD e kjo prapë dihet, kam ardhur të kërkoj leje që të kaloj pak nga krahu tjetër t’i jap një dorë në sistemit shëndetësor”, u shpreh Kosova.

BALKAN WEB

2 Komente në ““I shkova në zyrë”/ Halim Kosova zbulon bisedën me Bashën: I thashë se do të kaloja nga krahu tjetër për t’i dhënë ndihmë sistemit shëndetësor

  1. O Sufllaqja e Argjendtë Kryeministrore..O Legen burre .O palaco i lindur..Ju doni vetem ngritje cmimi,se pastaj shiteni si mish vici i rritur ne natyrë.

    • Ju byrektorsa njerezit me llogjik dhe me fryme komuniteti nuk i doni, i deboni.Populli i shef kto gjera e prandaj nuk ju do.Sa tkebi kte mendje ne opozite do vdisni

Shto Koment