Aktualitet

I qeshur para kameras, Alvin Berisha flet 1 vit pas lirimit nga kampi i “ferrit” në Siri: Po mësoj shqip, jam në klasë të 6-të

Alvini u shpreh se me kalimin e kohës por integrohet në shoqëri, ndërsa po mësohet edhe më gjuhën shqipe. 
Featured image of article: I qeshur para kameras, Alvin Berisha flet 1 vit pas lirimit nga kampi i “ferrit” në Siri: Po mësoj shqip, jam në klasë të 6-të Alvin dhe Afrim Berisha

ITALI– Alvin Berisha, i mituri shqiptar që ia doli të dilte nga kampi i Al-Holit në Siri, ka folur pas thuajse një viti për eksperiencën e tij. 

Në një lidhje direkte me emisionin “Open”, Alvini u shpreh se me kalimin e kohës por integrohet në shoqëri, ndërsa po mësohet edhe më gjuhën shqipe. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mësova avash-avash shqip. Jam në klasë të gjashtë,“-tha Alvini, ndërsa i ati, Afrimi ka konfirmuar fjalët e të birit: Është integruar mirë, po mësohet.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment