Rajoni

I premtoi se do linte gruan dhe fëmijët për të, ‘tërbohet’ 28-vjeçarja, kërcënon me armë hoxhën nga Mitrovica

Sipas deklarimit të hoxhës, ai ka dëshmuar në Polici se gruaja e kishte kërcënuar me armë. Një gëzhojë e të cilës është gjendur edhe në vendin e ngjarjes nga hetuesit. 
Featured image of article: I premtoi se do linte gruan dhe fëmijët për të, ‘tërbohet’ 28-vjeçarja, kërcënon me armë hoxhën nga Mitrovica Foto ilustruese

KOSOVË– Një 28-vjeçare është arrestuar pasi akuzohet se ka kërcënuar me armë zjarri një hoxhë pas një konflikti që ka pasur me të pasi ky i fundit i kishte premtuar se do linte gruan dhe fëmijët për të.

Sipas deklarimit të hoxhës, ai ka dëshmuar në Polici se gruaja e kishte kërcënuar me armë dhe për të vëretetuar dëshminë e tij një gëzhojë është gjendur në vendin e ngjarjes nga hetuesit. 

E gjithë ngjarja ka ndodhur pas mesnatës pasi gruaja kishte shkuar në shtëpinë e tij në Zhabar të Mitrovicës dhe pasi nuk i kishte dalë e saja kishte qëlluar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tanimë ajo akuzohet për kërcënim me armë zjarri, përdorim arme pa leje dhe tentativë për vrasje. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment