Aktualitet

I përmbushën kriteret, miratohen 2 kandidatura për t’u bërë pjesë e SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë me anë të një njoftimi zyrtar bën me dije se miratohen 2 kandidatura që i përmbushin kriteret për t’u bërë pjesë e Gjykatës së Posaçme.
Featured image of article: I përmbushën kriteret, miratohen 2 kandidatura për t’u bërë pjesë e SPAK Spak

TIRANË– Këshilli i Lartë i Prokurorisë me anë të një njoftimi zyrtar bën me dije se miratohen 2 kandidatura që i përmbushin kriteret për t’u bërë pjesë e Gjykatës së Posaçme.

NJOFTIMI:

Më datë 19.05.2021, në faqen zyrtare të Këshillit të Lartë të Prokurorisë u shpall thirrja për fillimin e procedurave për plotësimin e 2 (dy) nga 5 (pesë) pozicionet e shtuara së fundmi në Prokurorinë e Posaçme, për të gjithë prokurorët që plotësojnë kriteret ligjore për këtë pozicion.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në mbyllje të afatit, me datë 03.06.2021, mbas verifikimit, aplikuan vetëm 2 (dy) kandidatë për 2 (dy) vende vakante, z. Adnand Xholi dhe znj. Dorina Bejko.

Pas verifikimit nga Komisioni i Posaçëm, kandidatët të cilët plotësojnë kushtet ligjore, sipas rendit alfabetik, janë z. Adnand Xholi dhe znj. Dorina Bejko. Këshilli vendosi unanimisht miratimin e listës me dy emrat e sipërpërmendur që plotësojnë kriteret paraprake për kandidim si Prokurorë pranë Prokurorisë së Posaçe kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK).

(a.b)/dosja.al

Shto Koment