Aktualitet

I pastër në tri shtyllat e Vettingut, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Petrit Çomo

Konfirmohet në detyrë Petrit Çomo. Gjyqtari e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2000 dhe ka punuar për gati dy dekada si gjyqtar dhe zv.kryetar i Gjykatës së Tiranës.
Featured image of article: I pastër në tri shtyllat e Vettingut, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Petrit Çomo Petrit Çomo në sallë

TIRANË– Gjyqtari Petrit Çomo i Gjykatës së Tiranës është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Pas hetimeve të bëra nga KPK, gjyqtari Çomo ka rezuluar i pastër në të tri shtyllat e Vettingut.

Petrit Çomo e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2000 dhe ka punuar për gati dy dekada si gjyqtar dhe zv.kryetar i Gjykatës së Tiranës. Në vitin 2015, Çomo u zgjodh anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë –detyrë të cilën e mbajti deri në shkrirjen e këtij institucioni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Çomo është i biri i Maqo Çomos dhe Liri Belishovës, e cila ka ka qenë anëtare e Byrosë Politike, ndërsa i ati ka qenë komisar i Brigadës së 15-të, zv/ministër dhe ministër.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment