Politike

I ‘parakalon’ Taulant Ballës dhe Evis Kushit, kandidati me i votuar socialist në Elbasan ‘surprizë’

Sipas të dhënave të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Hasalla renditet i pesti në listë dhe ka siguruar 6872 vota, duke lënë pas Taulant Ballën dhe Evis Kushin.
Featured image of article: I ‘parakalon’ Taulant Ballës dhe Evis Kushit, kandidati me i votuar socialist në Elbasan ‘surprizë’ Foto ilustruese

ELBASAN– Teksa janë numëruar 209 nga 511 kuti votimi në Elbasan, aktualisht kandidati më i votuar nga radhët e Partisë Socialiste është Saimir Hasalla.

Sipas të dhënave të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Hasalla renditet i pesti në listë dhe ka siguruar 6872 vota, duke lënë pas Taulant Ballën dhe Evis Kushin. Taulant Balla deri më tani ka siguruar 5755 vota, ndërsa Evis Kushi e cila është e para në listë ka 1365 vota.

Lista me votat

Në Elbasan Partia Socialiste ka siguruar tetë mandate, ndërsa Partia Demokratike gjashtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

NË KOHË REALE! Nis faza e dytë, numërimi i votave të kandidatëve! Gara për vendin në Kuvend bëhet e fortë, dalin rezultatet e Kukësit. Rama më i votuari në Vlorë

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment