Aktualitet

I nxehti nuk është larguar ende/ Java nis me mot të kthjellët, ja sa do të shkojnë temperaturat sot (PARASHIKIMI)

Java nis me mot të kthjellët dhe rritje temperaturash. Meteoalb parashikon se temperaturat ditën e sotme do të shkojnë në 37 gradë.
Featured image of article: I nxehti nuk është larguar ende/ Java nis me mot të kthjellët, ja sa do të shkojnë temperaturat sot (PARASHIKIMI) Foto ilustruese

SHQIPËRI- Ditën e sotme do të kemi një mot të kthjellët dhe me vranësira kalimtare. Meteoalb partashikon se sot nuk do të ketë reshje shiu në asnjë pjesë të territorit. Temperaturat maksimale do të shkojnë në 37 gradë.

Parashikimi: 

Sot mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në ultësirën perëndimore, por me kthjellime dhe vranësira më të theksuara paraqiten zonat malore përgjatë kufirit lindor. Pasditja duke dhe nata mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim i ulët. Rajoni dhe Europa:  Moti i kthjellët mbetet në gjithë Pellgun e Mesdheut. Ndërsa Europa Lindore dhe Veriore vijon me vranësira të shpeshta dhe rrebeshe shiu, herë pas here do të ketë dhe stuhi ere. Po ashtu me shira të dendur paraqitet dhe pjesërisht qendra e kontinentit.

J.V/Dosja.al

Shto Koment