Sociale

I nxehti afrikan godet Evropën, temperaturat arrijnë deri në 45 gradë

Meteoalb shkruan sot se temperaturat në ditët në vijim do të arrijnë deri në 45 gradë celsius.
Featured image of article: I nxehti afrikan godet Evropën, temperaturat arrijnë deri në 45 gradë Termometër (Ilustrim)

TIRANË- Moti i freskët dhe me shi që mbizotëroi vendin ditën e djeshme, duket se do të harrohet shumë shpejt. Meteoalb shkruan sot se temperaturat në ditët në vijim do të arrijnë deri në 45 gradë celsius.

I nxehti afrikan do të godatë të gjithë Evropën dhe temperaturat do të arrijnë në vlera shumë maksimale. Sipas Meteolab kjo valë e të nxhetit do të përfshijë Ballkanin dhe Shqiperine, por në vendin tonë temperaturat do të arrijnë deri në 38 gradë.

Parashikimi nga Meteoalb

“Vendi ynë do të jetë në periferi të kësaj vale ku temperaturat do të ngjiten deri në 38 gradë celcius, situate që do të vijojë deri në fillimin e muajit korrik, ku pritet që kjo vale e të nxehtit të përshijë Ballkanin dhe Shqipërinë”- njofton Meteoalb.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment