Aktualitet

I ngul gërshërën në kokë të riun, në pranga 25-vjeçari nga Durrësi

I riu ka qëlluar me gërshërë në kokë shtetasin me iniciale E.I, i cili është dërguar me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë, ku dhe ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve.
Featured image of article: I ngul gërshërën në kokë të riun, në pranga 25-vjeçari nga Durrësi Foto ilustruese

DURRËS– Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në fshatin Rinia në Durrës. Sipas një njoftimi nga Policia bëhet me dije se gjatë një sherri me dy të rinj njëri ka mbetur i plagosur.

I riu ka qëlluar me gërshërë në kokë shtetasin me iniciale E.I, i cili është dërguar me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë, ku dhe ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më datë 07.10.2019 u arrestua në flagrancë shtetasi O.D.,  25 vjeç, banues në fshatin Rinia, Durrës, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” pasi për motive të dobëta ka plagosur në kokë me mjet prerës (gërshërë), shtetasin E. I., 26 vjeç,  banues në fshatin Rinia, i cili ndodhet në Spitalin  e Traumës Tiranë, nën kujdesin  e mjekëve”, bën me dije Policia.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment