Virale

I ngrysur dhe me duart në kokë, pëshpëritjet e Ramës me Braçen në Kuvend, pse u vonua zv/kryeministri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është shfaqur jo vetëm i ngysur në fytyrë por edhe i menduar gjatë seancës së sotme plenare.
Featured image of article: I ngrysur dhe me duart në kokë, pëshpëritjet e Ramës me Braçen në Kuvend, pse u vonua zv/kryeministri (FOTO) Edi Rama dhe Erion Braçe

TIRANË– Kryeministri Edi Rama është shfaqur i ngrysur në fytyrë dhe tejet i menduar gjatë seancës së sotme pleanre.

Por kreut të qeverisë i është rikthyer buzëqeshja mënjëherë pasi në Kuvend ka ardhur edhe zëvëndësi i tij, Erion Braçe.

Teksa kryeparlamentari Gramoz Ruçi fliste, si Rama ashtu edhe Braçe kanë nisur pëshpërimat mes tyre.

Kuvendi i Shqipërisë ka rinisur punimet plenare ditën e sotme. Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla njoftoi se kryeministri Edi Rama do të dorëzojë një amandament për shtrëngime në ligjin e dekriminalizimit. Në 12 shtator pritet të rrëzohen 4 dekrete të Metës, teksa që nesër do të nisë shqyrtimi formal në komisionet parlamentare.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment