Aktualitet

I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes te ‘Shefqet Ndroqi’, Ministria e Shëndetësisë DËNON aktin korruptiv: Sanitarja të shkarkohet dhe të merren masa

 • Nëna i vdiq nga COVID-19 tek Shefqet Ndroqi, vajza bën DENONCIMIN me FAKTE
 • Publikohen mesazhet rrëqethëse që e ndjera i dërgonte të bijës: Mos më lër me vdek’!
 • ME FOTO: Kjo është Tire Alldervishi, sanitarja e ‘Shefqet Ndroqit’
 • Ministria e Shëndetësisë i ka kërkuar drejtorisë së spitalit “Shefqet Ndroqi” shkarkimin e menjëhershëm nga detyra të sanitares Tire Alldervishi. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u kërkon autoriteteve kompetente, të kryejnë sa më parë hetimin e këtij rasti, për t’i shkuar deri në fund.
  Featured image of article: I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes te ‘Shefqet Ndroqi’, Ministria e Shëndetësisë DËNON aktin korruptiv: Sanitarja të shkarkohet dhe të merren masa Ogerta Manastirliu

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dënon me forcë veprimin e paligjshëm dhe korruptiv, të sanitares Tire Alldervishi, tē spitalit “Shefqet Ndroqi”, i bërë publik sot në emisionin investigativ “STOP”.

  Ministria e Shëndetësisë i ka kërkuar drejtorisë së spitalit “Shefqet Ndroqi” shkarkimin e menjëhershëm nga detyra të sanitares Tire Alldervishi. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u kërkon autoriteteve kompetente, të kryejnë sa më parë hetimin e këtij rasti, për t’i shkuar deri në fund.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Akti i izoluar i një punonjëseje të papërgjegjshme, nuk mundet kurrësesi të njollosë punën e jashtëzakonshme dhe sakrificën e mijëra mjekëve dhe infermierëve në të gjithë Shqipërinë, në këtë kohë të vështirë të pandemisë.

  MSHMS falënderon emisionin investigativ “STOP” për denoncimin e rastit në fjalë dhe siguron qytetarët se nuk do të tolerojë asnjë rast abuzimi me të drejtën e tyre për të marrë shërbimin shëndetësor që u takon.

  Marrë nga TvKlan

  Një Koment në “I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes te ‘Shefqet Ndroqi’, Ministria e Shëndetësisë DËNON aktin korruptiv: Sanitarja të shkarkohet dhe të merren masa

  1. me gjithe respektin qe kam per ju zonja ministre po e perseris respekt pa fund per ju dhe punen tuaj por duhet ta dini kemi frike te shkojme ne spitale se duan leke per ndryshe sherbimi zero …………….nuk ka njeri qe ka pasur nevoje per sherbime spitalore qe se ka provuar kete gje te hidhur ……………

  Shto Koment