Aktualitet

I mbështjellë me flamurin kuqezi, arkëmorti i major Tanushit niset për në banesën e fundit

Arkëmorti i major Klodian Tanushit është nisur për tek “Varrezat e Dëshmorëve” ku edhe do të prehet trupi i tij i pajetë. 
Featured image of article: I mbështjellë me flamurin kuqezi, arkëmorti i major Tanushit niset për në banesën e fundit Arkëmorti i major Tanushit

TIRANE– Del nga ambientet e Muzeut Historik arkëmorti i major Klodian Tanushit.  Pas ceremonisë shtetërore të mbajtur në nder të tij, arkëmorti do të përcillet për në “Varrezat e Dëshmorëve” ku trupi i tij i pajetë do të prehet. 

Arkëmorti i major Tanushit

Major Klodian Tanushi u plagos më 6 maj në Letoni gjatë një stërvitjeje në Camo Adazi në Letoni. Nga shpërthimi i një bombe, humbi jetën nëntetarja Zarife Hasanaj, dhe përveç majorit Tanushi u plagos edhe nëntetari Julian Kapaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shto Koment