Bota

I lumtur për përmirësimin e të birit, babai i Boris Johnson : Rreziku nuk ka kaluar ende

Stanley Johnson u shpreh se rreziku nuk ka kaluar ende, dhe të birit do i duhet kohë për t’u shëruar dhe për t’ju rikthyër detyrës së tij.
Featured image of article: I lumtur për përmirësimin e të birit, babai i Boris Johnson : Rreziku nuk ka kaluar ende Kryeministri britanik, Boris Johnson me babain e tij, Stanley.

MBRETËRI E BASHKUAR– Babai i kryeministrit britanik, Stanley Johnson ka shprehur mirënjohjen e jashtëzakonshme ndaj shërbimit që i është dhënë djalit të tij Boris Johnson , ndërsa ka treguar se ndjehet i lehtësuar për gjendjen e përmirësuar të të birit.

“Ndihem jashtëzakonisht mirënjohës në emër të familjes së Borisit, familjes sime, natyrisht mirënjohës për ndihmën e jashtëzakonshme të mbështetjes së njerëzve dhe sigurisht falënderues për punën e jashtëzakonshme të Shërbimit Kombëtar të Shëndetit,”- u shpreh babai i Boris Johnson.

Ndër të tjera Stanley Johnson u shpreh se rreziku nuk ka kaluar ende, dhe të birit do i duhet kohë për t’u shëruar dhe për t’ju rikthyër detyrës së tij.

Unë nuk mund të them dot se ai rreziku ka kaluar, do të  duhet pak kohë që ai të rikthehet gjendjes së mëparshme. Nuk i di të gjitha detajet, por është mesë normale që ai nuk mund të shërohet sot dhe nesër ti rikthehet punës së tij. Kjo do të mari pak kohë”,- shtoi ndër të tjera babai i kryeministrit britanik, Stanley Johnson.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është rikthyer në spital pasi kaloi tre netë në kujdesin intensive. Lajm e ka konfirmuar për mediat zyra e tij, të cilët gjithashtu konfirmuan se kryeministri po përparonte me hapa pozitivë.

Burimi: Mirror

R.L/Dosja.al

Shto Koment