Bota

I kërkoi 50 euro italianit në këmbim të telefonit që gjeti në lokal, 28-vjeçari shqiptar arrestohet në flagrancë

Shqiptari u arrestua pasi i kërkoi 50 euro italianit, telefonin e të cilit e kishte gjetur në lokal.
Featured image of article: I kërkoi 50 euro italianit në këmbim të telefonit që gjeti në lokal, 28-vjeçari shqiptar arrestohet në flagrancë Arrestimi i shqiptarit

ITALI-Mëngjesin e sotëm karabinierët e Capannorit, kanë arrestuar për zhvatje një 28-vjeçar shqiptar. Ky i fundit punonte dhe ishte resident në Itali prej kohësh. Ditën e djeshme, shqiptari gjeti një culular në një lokal, që i përkiste një 37-vjeçari italian. Më pas ai telefonoi gruan e italianit, duke i kërkuar 50 euro në këmbim të celularit, “Samsung S8”.

Palët ranë dakord që do të takoheshin në vendin e punës të italianit në Cappanori. Karabinierët ndërkohë ishin duke ruajtur shqiptarin dhe në momentin e shkëmbimit, ndërhynë duke i vënë prangat. Sipas mediave italiane, shqiptari nuk ishte i vetëdijshëm se ky akt përbënte vepër penale. Për momentin shqiptari ndodhet në arrest shtëpi, në banesën e tij në Altopascio.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Lanzione.it

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment