Aktualitet

Iu refuzua azili/ Shqiptari ngre në këmbë shtetin gjerman, i vë flakën kampit, dhjetëra zjarrfikëse në luftë me zjarrin(VD)

Shqiptari bën veprimin ekstrem. I vë flakën kampit në Bon të Gjermanisë pasi iu refuzua azili.
Featured image of article: Iu refuzua azili/ Shqiptari ngre në këmbë shtetin gjerman, i vë flakën kampit, dhjetëra zjarrfikëse në luftë me zjarrin(VD) Foto nga vendi i ngjarjes
Përditësuar:

Gjermani- Video e një shqiptari në Bon të Gjermanisë po bën xhiron në rrjet. Shqiptari i cili ishte strehuar në një kamp pasi i kanë refuzuar marrjen e azilit i ka vënë flakën godinës ku jetonte.

Mediet gjermane shkruajnë se në këtë godinë jetojnë 150 persona. Ata u evakuuan, kurse shtatë prej tyre janë plagosur lehtë.

45 zjarrfikës u angazhuan për të vënë flakët nën kontroll. Në godinë kishte shqiptarë, rusë, irakianë, etj. Policia tha se dy persona të rinj, 19 dhe 24 vjeç, janë arrestuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

VIDEO marrë nga JOQ

J.V/Dosja.al

Shto Koment