Aktualitet

I hoqën statusin e magjistraturës, Evelina Qirjako kallëzon KLGJ në Gjykatën Administrative të Apelit

Evelina Qirjako ka paditur KLGJ për shkak të heqjes së statusit të magjistraturës.
Featured image of article: I hoqën statusin e magjistraturës, Evelina Qirjako kallëzon KLGJ në Gjykatën Administrative të Apelit Evelina Qirjako

TIRANË– Ish anëtarja e Gjykatës së lartë, Evelina Qirjako ka kallëzuar KLGJ në Gjykatën Administrative të Apelit.

Qirjako ka paditur KLGJ për shkak të heqjes së statusit të magjistraturës. Kjo u largua nga posti pasi i ishte mbaruar mandati.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo e fundit u largua nga Gjyakata e Lartë pasi i kishte mbaruar mandati.  KLGJ më pas i ndërpreu dhe statusin e magjistratës pasi ish anëtarja e Gjykatës së Lartë nuk dëshironte që të emërohej në Gjykatën e Apelit.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment