ArgetimBota

I gjetën mbi 1000 foto dhe 400 video të aktit seksual me kafshët, ri arrestohet ish-punonjësi i veterinarisë / Angli

Në kompjuterin e zyrës së tij, u gjet një faqe interneti ilegale, e cila ekspozonte marrëdhënien seksuale mes njerzëve dhe kafshëve të ndryshme.
Featured image of article: I gjetën mbi 1000 foto dhe 400 video të aktit seksual me kafshët, ri arrestohet ish-punonjësi i veterinarisë / Angli Mark Findlater
Përditësuar:

ANGLI – Mark Findlater, 32 vjeç ka rënë në prangat e policisë angleze, pasi në telefonin e tij u gjetën mbi 1000 foto dhe 400 video të akteve seksuale.

Në vitin 2016, Mark punonte në një qëndër kafshësh, ku mesa duket ai abuzonte me to, gjatë kohës kur nuk e shihte njeri.

Në kompjuterin e zyrës së tij, u gjet një faqe interneti ilegale, e cila ekspozonte marrëdhënien seksuale mes njerzëve dhe kafshëve të ndryshme.

Pas dyshimeve mbi faqen e internetit, policia ushtroi një kontrroll në shtëpinë dhe telefonin e 32-vjeçarit, ku u gjendën mbi 1000 foto dhe rreth 400 video të akteve seksuale me kafshë të ndryshme si kuaj, qen, mace, lopë dhe derra.

Mark pas arrestimit u dënua me shërbim komunitar, si dhe u ndalua për 3 vite rresht, që të kishte ndonjë kafshë shtëpiake.

Punonjësit socialë të vendosur për të ndjekur çështjen e 34-vjeçarit, treguan se ai ishte rehabilituar nga fikësimi i tij, dhe se çdo gjë po shkonte mirë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por kjo ka ndryshuar në tetor të këtij viti, pasi Mark është parë në disa raste, i rrethuar me kafshë të ndryshme, si dhe ka marrë disa të tilla në shtëpinë e tij.

Punonjësit socialë kanë raportuar në gjykatë, se Mark e ka shkelur urdhërin dhe se ata nuk mund ta ndjekin më çështjen e tij.

Tani , Mark rrezikon një dënim me 10 vite heqie lirie.

Burimi:Thecourier

E.C/Dosja.al

Shto Koment