Aktualitet

I gjetën 17 mijë euro dhe 7 kg drogë në shtëpi, arrestohet shqiptari në Ancona

30-vjeçari kishte fshehur rreth 6.580 gramë marjiuanë dhe 500 gram kokainë në banesën e tij.
Featured image of article: I gjetën 17 mijë euro dhe 7 kg drogë në shtëpi, arrestohet shqiptari në Ancona Droga dhe eurot që ju sekuestruan shqiptarit

Një shqiptar është arrestuar në Itali nën akuzën e mbajtjes dhe shitjes së lëndëve narkotike. Mediat locale shkruajnë se shqiptari rreth moshës 30 vjeç u ndalua në komunën e Osimos, Ancona për një kontroll rutinë ku policia i gjeti 10 mijë euro.

Kjo gjë bëri që karabinierët të shkonin në banesën e shqiptarit, ku gjetën të fshehura rreth 7 kg drogë (6.580 gramë marjiuana dhe 500 gram kokainë) si dhe shtatë mijë euro të tjera, të cilat shtetasi i arrestuar nuk i justifikonte. Droga dhe paratë u sekuestruan nën cilësinë e provës materiale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edne nuk bëhet i ditur identitetet i shqiptarit, ndërsa autoritet kanë nisur hetimet për zbardhjen e rastit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment