Aktualitet

I dehur! Punonjësi i prokurorisë godet kabinën elektrike, dërgohet me urgjencë në spital. Lë pa energji Lezhën

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë ku nje punonjes i Prokurorise se Lezhes eshte perplasur me nje kabine elektrike dhe ka lene pa energji qytetin e Lezhes.
Featured image of article: I dehur! Punonjësi i prokurorisë godet kabinën elektrike, dërgohet me urgjencë në spital. Lë pa energji Lezhën Pamje nga aksidenti

LEZHË– Një punonjës i Prokurorisë së Lezhës ka lënë pa energji elektrike një zonë të tërë. Jetmir Shahini i cili ka qënë në gjendje të dehur, ka përplasur fillimisht një kabinë elektrike, duke e rrëzuar për tokë, dhe më pas ka lëvizur dhe është përplasur me një automjet pranë lagjes SMT.

Pas këtij aksidenti, drejtuesi i mjetit nuk është ndaluar duke goditur një mjet tjetër në qytetin e Lezhës. Nga përplasja ka mbetur i plagosur rende drejtuesi i mjetit tip Benz i cili është dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës. Nga goditja e kabinës ka ngelur pa energji elektrike e gjithë zona e Ishullit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia në vendin e ngjarjes po kryhen veprimet ne të tre vendet ku është përplasur mjeti. Tre përplasjet kanë ndodhur në një ditancë rreth 1 km larg njëra- tjetrës.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment