Virale

I çuditi të gjithë! Gafa e Donald Trump: SHBA-Itali, miq që nga Roma e lashtë (VIDEO)

Në fjalën e tij, Trump ka lënë gafa të pafalshme për postin e tij të tipit: nga Mattarella iu referuar homologut si "Mocarella".
Featured image of article: I çuditi të gjithë! Gafa e Donald Trump: SHBA-Itali, miq që nga Roma e lashtë (VIDEO) Pamje nga konferenca për shtyp

SHBA– Presidenti amerikan Donald Trump ka takuar homologun e tij italian Sergio Mattarella dhe të dy kanë mbajtur një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë.

Në fjalën e tij, Trump ka lënë gafa të pafalshme për postin e tij të tipit: nga Mattarella iu referuar homologut si “Mocarella” duke shtruar se marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Italisë datonin nga koha e Romës së vjetër.

“Shtetet e Bashkuara dhe Italia janë të lidhura me një trashëgimi të përbashkët kulturore dhe politike të bazuar në Perandorinë e Lashtë Romake mijëra vjet më parë,” tha Trump.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment