Bota

I burgosuri dhunon ndihmësen e kujdestarisë në burgun e qytetit të Los Angeles

VIDEO
Një asistente femër e kujdestarisë u sulmua brutalisht nga një i burgosur në burgun e qendrës së Los Angeles këtë javë në një incident. I burgosuri u identifikua si Arnulfo Meza.
Featured image of article: I burgosuri dhunon ndihmësen e kujdestarisë në burgun e qytetit të Los Angeles Foto ilustruese

SHBA- Një i burgosurka sulmuar ndihmësin e kujdestarisë femër në burgun e qendrës së qytetit Los Angeles. Mediat e huaja kanë siguruar pamje të incidentit , ku në video shfaqet  asistentja femër e kujdestarisë teksa sulmohet brutalisht nga i burgosuri.

Videoja e mbikëqyrjes tregon 29-vjeçarin e burgosur që grushton ndihmësin e kujdestarisë me dorën e tij të majtë të pasigurt tre herë kur ajo shkoi t’i dorëzonte letër higjienike pasi ai kërkoi të përdorte banjën. Pasi ajo të bjerë në tokë, ai e godet me grushte edhe dy herë të tjera, pastaj kthehet dhe ecën përsëri te garnizoni i tij dhe e pret.

;

Gardianë të tjerë arrijnë dhe sigurojnë të burgosurin në gjykatë ndërsa ajo shpjegon se çfarë ndodhi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Departamenti i Sherifit të Qarkut në Los Anxhelos thotë se asistentja e kujdestarisë 54-vjeçare pësoi trauma në fytyrën dhe kokën e saj dhe u mjekua në një spital lokal në gjendje të qëndrueshme.

I burgosuri u identifikua si Arnulfo Meza, 29 vjeç. Ai u transportua në një zonë të sigurisë së lartë dhe pritet të përballet me akuza sulmi, si dhe akuza për krime urrejtjeje për sulmin kundër gruas aziatike.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment