Bota

“I braktisët uzinat në mënyrë idiote!”Trump urdhëron ‘General Motors’ të nis prodhimin e ventilatorëve: Fillo TANI,shpejt!

Presidenti amerikan Donald Trump ka urdhëruar kompaninë "General Motors" që të nisë shpejtë prodhimin e ventilatorëve që shërbejnë për personat e infektuar nga koronavirusi.
Featured image of article: “I braktisët uzinat në mënyrë idiote!”Trump urdhëron ‘General Motors’ të nis prodhimin e ventilatorëve: Fillo TANI,shpejt! Donald Trump

SHBA– Presidenti amerikan Donald Trump ditën e sotme ka urdhëruar “General Motors” që të nis prodhimin e një numrin më të lartë ventilatorëësh për pacientët me COVID-19.

Trump u shpreh se  “GM po harxhonte kohë” ndërkohë që nga ana tjetër ishte shumë e rëndësishme të veprohej shumë shpejtë për të mos humbur jetë njerëzish.

Përmes një postimi në Tëitter ai theksoi sërish urdhërin që ka për kompaninë prodhuese: “General Motors, duhet të hapni menjëherë uzinat që braktisët në mënyrë idiote në Lordstown, Ohio ose disa uzina të tjera dhe të filloni të bëni ventilatorë, tani!!!!! Ford, Fillo të prodhosh ventilatorë,shpejt!!!!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë deri më tani Amerika ka 104,000 të infektuar nga virusi, ndërsa të vdekur janë regjistruar rreth 1.700 viktima, një numër relativisht i vogël krahasuar me vdekjet nga COVID-19 që kanë ndodhur në Kinë, Itali dhe Spanjë.

Burimi:  Theweek 

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment