Aktualitet

I armatosur mbi motor pa targa/ Arrestohet vrasësi me pagesë në Shkodër, ishte përgatitur për të kryer ekzekutimin e radhës (EMRI)

Gentian Bajramaj kishte me vetë një armë zjarri tip “Scorpion” me silenciator dhe 20 fishekë luftarak dhe ishte përgatitur për të kryer një vrasje. Ai u arrestua në fshatin Guri i Zi në Shkodër.
Featured image of article: I armatosur mbi motor pa targa/ Arrestohet vrasësi me pagesë në Shkodër, ishte përgatitur për të kryer ekzekutimin e radhës (EMRI) Motori dhe arma e sekuestrua nga policia Gentian Bajramajt

SHKODËR- Policia e Shkodrës ka arrestuar vrasësin me pagesë, 48-vjeçarin Gentian Bajramaj. Uniformat blu bëjnë me dije se 48-vjeçari është arrestuar në fshatin Guri i Zi, teksa po ecte me një motomjet dhe i armatosur. Sipas policisë Bajramaj ishte porositur nga një grup kriminal në Tiranë për të kryer një vrasje në Shkodër. Në momentin e arrestimit ai mbante një çantë krahu, në të cilën u gjetë një armë tip “Scorpion” me silenciator dhe 20 fishekë luftarak. Më herët, 48-vjeçari ishte i dënuar më parë për mashtrim dhe dhunë në familje

Njoftimi i Policisë:

Finalizohet operacioni policor “Mision i pamundur”. Parandalohet një ngjare e mundshme kriminale. Nga Tirana në drejtim të qarkut Shkodër, me armë me vete dhe motomjet pa targa, vihet në pranga 48-vjeçari.

Policia i sekuestron një armë zjarri automatik “Scorpion” me silenciator dhe 20 fishekë, me të cilën dyshohet se do kryente një vrasje. Dyshohet se ky shtetas është përdorur nga grupe kriminale për vrasje me pagesë. Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, pas informacioneve të marra në rrugë operative për një shtetas që qarkullonte me një motomjet pa targa i cili kishte armë me vete dhe dyshohej se mund të kryente një vrasje të porositur, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Mision i pamundur”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Falë ndërhyrjes në kohë, në fshatin Guri i Zi, forcat e Policisë të DVP Shkodër, në bashkëpunim me forcat “Shqiponja”, kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit G. B, 48 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për mashtrim dhe dhunë në familje. Në momentin e kapjes, këtij shtetasi, në një çantë krahu që mbante me vete i është gjetur një armë zjarri automatik “Scorpion” me silenciator dhe 20 fishekë luftarak.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar arma e zjarrit dhe motomjeti pa targa. Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon puna për zbardhjen e arsyes së qarkullimit me armë zjarri me silenciator dhe motomjet pa traga. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment