Aktualitet

I afërmi i viktímës në Mallaksatër: Autorët kishin pirë kafe në shtëpi, më pas e kishin mbytùr dhe kishin shkatèrruar gjithçka (VD)

Sipas tij ngjarja ka ndodhur të dielën në darkë dhe autorët kishin shkatèrruar shtëpinë, pasi e kishin kthyer pèrmbys sepse kërkonin lekë.
Featured image of article: I afërmi i viktímës në Mallaksatër: Autorët kishin pirë kafe në shtëpi, më pas e kishin mbytùr dhe kishin shkatèrruar gjithçka (VD) Lazer Saliaj, i afërmi i viktimës

MALLAKASTËR- Kunati i viktímës në Mallakastër, Lazer Saliaj ka folur për mediat pas ngjajrès së rèndë. Ai ka treguar detaje se kur ka ndodhur ngjarja dhe është shprehur se autorët kanë pirë dhe kafe e më pas kishin kryer krímin. Sipas tij ngjarja ka ndodhur të dielën në darkë dhe autorët kishin shkatèrruar shtëpinë, pasi e kishin kthyer pèrmbys sepse kërkonin lekë.

Jam njoftuar në orën 1 e gjysëm të natës. Më morën në telefon e më thanë se janë polícia dhe më kanë kërkuar të shkoja në komísariat. Ata më pyetën për ngjajren dhe u thash se nuk dija gjë. Kemi ardhur me Polícinë, dera ishte e mbyllur, u futëm nga dritarja dhe ndenjëm deri në 6 të mëngjesit. Polícia më tej tha se janë kapur autorët dhe shkuam tek rezervuari kur gjetëm dhe trupin e viktímës. Sipas informacioneve ata kishin pirë kafe, pasi kishin dhe filxhanët aty. Ajo i ka njohur dhe i ka pritur si miq, pasi njiheshin. Ata nuk kishin lënë më, kishin kthyer shtëpinë përmbys. Ngjarja ka ndodhur të dielën në darkë”, u shpreh Lazër Saliaj i afërmi i viktímës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një krím i rèndè ka trónditur Mallakastrën. 3 të rinj kanë gràbitùr, dhùnùår dhe më pas kanë mbýtùr një 50-vjeçare, e identifikuar si Drita Saliaj. Krímí është pranuar nga 3 tre rinjtë, tashmë të årrèstuår dhe në dèshmínë e tyre jashtë shprehur se u kishte dalë situata jashtë kóntróllit. Drita jetonte e vètmè, pasi burrin dhe fëmijët i kishte në Greqi. Një prej të rinjve 16 vjeçari, L. Saliaj, ishte nipi i burrit të saj. Pólícía ka reàguàr për ngjàjrèn dhe shkruàn se  ngjàrjà është zbàrdhùr në kohë rèkórd.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment