LIVE UPDATES
Aktualitet

Terrori në lokalin në Lezhë!Në kërkim 3 persona, mes tyre Rraja, i riu: Jam në Dubai

6 Dhjetor 2021, 08:27 Nga DOSJA
Terrori në lokalin në Lezhë!Në kërkim 3 persona, mes

LAÇ– Rikthehet në skenë Ramazan Rraja! Nipi i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rrajës është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, pasi dyshohet se është një prej tre personave që u futën me armë zjarri brenda lokalit në Zejmen. Siç dukej edhe në videon e siguruar nga Dosja.al, Rraja dhe dy persona të tjerë, të cilët mendohet se janë Roan Brahimi, 29 vjeç, banues në Fushë-Krujë dhe Alesio Dobrozi, 31 vjeç, u futën brenda lokalit të armatosur në kërkim të një personi.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti të mëparshëm, ndërmjet kushëririt të pronarit të lokalit Ani Kolës, dhe një miku të tre të rinjve, Ramazan Rrajës, Alesio Dobrozit dhe Roan Brahimit. Për të ‘mbyllur hesapet’ tre të rinjtë e armatosur, kanë shkuar në lokalin e Ani Kolës dhe kanë kërkuar kushëririn e tij, të riun e identifikuar vetëm me iniciale L.M (K), i cili më herët ishte konfliktuar me Gj.J, mik i tre të shpallurve në kërkim. Por për fatin e tij të mirë, ‘shënjestra’ nuk ndodhej në lokal në momentin e ngjarjes. E as pronari i biznesit, Ani Kola. Të vetmit që ndodheshin brenda ishin tre të rinj që po konsumonin pije, e nuk kishin asnjë lidhje me ngjarjen. Por edhe ata do të duhet të përballen me veprën panale “moskallëzim krimi”.

Ndërkohë që vetë Rraja në një intervistë për mediat nga arratia pretendon se e gjitha është një ngjarje e stisur nga Policia e Prokuroria dhe se ai ka prova që vërtetojnë të kundërtën. Gjithashtu ai ka konfirmuar se aktualisht ndodhet në Dubai ku jeton prej gushtit. Ndërsa ka kërkuar që xhaxhai i tij deputet të mos përmendet më nga mediat dhe të lidhet me të.

Ramazan Rraja është djali i xhaxhait të Rexhep Rrajës, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, që u përfshi në një skandal me ish-të dashurën e tij, Xhisiela Maloku disa vite më parë. Në intervistat televizive, Xhisiela e përmendte personazhin e këtij lajmi, Ramazanin si një nga njerëzit e saj më të afërt, me të cilin kishte raporte miqësore edhe pas ndarjes me Rexhep Rrajën. Po ashtu, Ramazani u bë i njohur edhe me figurë pas videos së bërë publike në media, ku shfaqej duke dhunuar një grua.  Gjithashtu, vitin që lamë pas Rraja u arrestua në Belgjikë si pjesë e një grupi që merrej me trafik lëndësh narkotike. Megjithatë ia doli që t’i shpëtonte drejtësisë por edhe aksionit të “OFL-së”. Ndërkohë që edhe miku i Rrajës, Brahimi është i njohur për Policinë, pasi është arrestuar në vitin 2018, pasi udhëtonte me armë, bizhuteri dhe një sasi te madhe eurosh me vete. Ai u vu në pranga nga policia e Lezhës, pasi iu gjet një armë zjarri pistoletë Bereta me një krehër me 15 fishekë. Ndërsa për të tretin duket se nuk ka precedentë të mëparshëm penalë.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

I shpallur në kërkim, Ramazan Raja: Jam në Dubai, s’jam arratisur! Nxirrni provat

Nipi i tij i shpallur në kërkim, Rrahman Rraja: E dija se ishte jashtë shtetit!

Miku i Rrajës! Kush është 29-vjeçari i shpallur në kërkim për ‘terrorin’ në Lezhë

Hyri i armatosur në lokalin në Lezhë, Ramazan Rraja shpallet në kërkim

(a.b.k.m.e.h/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet grabitja ne lezhe policia lezhe ramazan rraja roan brahimi terrori ne lokalin ne lezhe grabitja ne lezhe policia lezhe ramazan rraja roan brahimi terrori ne lokalin ne lezhe

Sondazh

Poll

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike