Politike

Humbja e regjisor Xhuvanit, Meta: Na la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta shkruan se ikja e parakohshme e Xhuvani është një humbje e madhe për artin dhe kinematografinë shqiptare.
Featured image of article: Humbja e regjisor Xhuvanit, Meta: Na la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme Ilir Meta dhe Gjergj Xhuvani

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me vdekjen e regjisorit Gjergj Xhuvani.

Në rrjetet e tij sociale, Meta shkruan se ikja e parakohshme e Xhuvani është një humbje e madhe për artin dhe kinematografinë shqiptare.

“Gjergj Xhuvani na la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme artistike, që nderohet me respekt nga të gjithë e do të mbahet mend gjithmonë. I përjetshëm kujtimi i Tij!,”-shkruan Meta.

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Xhuvani vuante nga një sëmundje e rëndë.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Humbja e regjisor Xhuvanit, Meta: Na la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme

  1. ua ua sa gjynah o zot …nuk me besohet …qofte i xhenetit

Shto Koment