Sport

Humbja 6-1 e Manchester United trondit pankinën e Solskjaer, drejtuesit gati të afrojnë trajnerin argjentinas

Drejtuesit kanë kontaktuar argjentinasin Mauricio Pochettino për të parë mundësinë e zëvendësimit të norvegjezit
Featured image of article: Humbja 6-1 e Manchester United trondit pankinën e Solskjaer, drejtuesit gati të afrojnë trajnerin argjentinas Solskjaer

ANGLI-Humbja e thellë 6-1 e Manchester United përballë Tottenhamit i ka lëkundur ndjeshëm pozitat e Ole Gunnar Solskjaer. Drejtuesit kanë kontaktuar argjentinasin Mauricio Pochettino për të parë mundësinë e zëvendësimit të norvegjezit. Ish-trajneri i Tottenhamit është i lirë që kur u largua nga “Spurs”-at 11 muaj më parë dhe po pret sfidën e tij të ardhshme në krye të një skuadre.

Mediat angleze thonë drejtuesit anglez kërkojnë rezultate më të mira, por Ed Ëoodëard heziton ta shkarkojë norvegjezin, prandaj, kontakti me Pochettinon është momentalisht vetëm një sondazh, pra nëse do të ishte i interesuar për postin, nëse merret vendimi për ta larguar trajnerin aktual të United.  Pochettino qëndroi 5 vite në stolin e Tottenhamit, duke arritur deri në finale të Championsit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment