Sport

Humbja 5 me 1 Frankfurtit i kushton stolin trajnerit Niko Kovaç, klubi njofton shkarkimin

Klubi bavarez në faqen zyrtare në internet, ka bërë me dije se palët kanë prishur marrëveshjen në konsesus dhe Kovaç nuk do të jetë me trajneri i kampionëve të Gjermanisë.
Featured image of article: Humbja 5 me 1 Frankfurtit i kushton stolin trajnerit Niko Kovaç, klubi njofton shkarkimin Niko Kovaç, ish-trajner i Bajer Mynihut

GJERMANI- Humbja 5 me 1 ndaj Frankurtit i ka kushtuar stolin trajnerit të Bayer Mynih, Niko Kovaç. Skuadra ka marrë vendimin që të shkarkojë trajnerin dhe në dy ndeshjet e ardhshme, ekipi do drejtohet nga Hensi Flik.

Klubi bavarez në faqen zyrtare në internet, ka bërë me dije se palët kanë prishur marrëveshjen në konsesus dhe Kovaç nuk do të jetë me trajneri i kampionëve të Gjermanisë.

Do të jetë Hensi Flik ai që do të jetë në krye të skuadrës për dy ndeshjet me Olimpiakosin dhe Dortmundin, siç bën me dije vet klubi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë mendoj se ky është vendimi i duhur për klubin për momentin. Rezultatet, dhe gjithashtu mënyra se si ne luajtëm ndeshjen e djeshme, më bënë të marr atë vendim”, ishte kjo një deklarata nga trajneri.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment