Rajoni

Dy pacientë të tjerë humbin betejën me COVID-19, ,shkon në 51 numri i viktimave në Kosovë

Sipas njoftimit, njëra viktimë me inicialet S.T. ishte nga Malisheva dhe  familja e tij ishte njoftuar se ai kishte COVID-19 pasi ai kishte ndërruar jetën, ndërkohë , institucionet nuk kanë dhënë informata për viktimën tjetër. 
Featured image of article: Dy pacientë të tjerë humbin betejën me COVID-19, ,shkon në 51 numri i viktimave në Kosovë Foto ilustruese

KOSOVË- Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se së fundmi kanë humbur  jetën dy persona që ishin të infektuar me koronavirus, duke e çuar totalin e viktimave në 51.

Sipas njoftimit, njëra nga viktimat me iniciale S.T. ishte nga Malisheva dhe familja e tij ishte njoftuar se ai kishte COVID-19 pasi kishte ndërruar jetë, ndërkohë , institucionet nuk kanë dhënë informata për viktimën tjetër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Kosovë aktualisht janë 1250 raste aktive. Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 2878 raste pozitive, në mesin e të cilëve 1577  janë shëruar.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment