Rajoni

Humbin jetën 28 persona nga COVID në Greqi, shënohen 585 infektime në 24 orë

Sipas Organizatës së Shëndetit Pubkik në shtetin grek, në harkun kohor të 24 orëve të fundit janë regjistruar 28 vdekje dhe 585 raste.
Featured image of article: Humbin jetën 28 persona nga COVID në Greqi, shënohen 585 infektime në 24 orë Foto Ilustruese

GREQI– Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar 585 raste të reja me koronavirus, 7 prej të cilëve ishin raste të ardhur nga jashtë vendit.

Sipas Organizatës së Shëndetit Pubkik në shtetin grek, në harkun kohor të 24 orëve të fundit janë regjistruar 28 vdekje të reja nga COVID-19.  288 pacientë aktualisht po trajtohen të intubuar, ndërsa 1059 pacientë të tjerë janë shëruar gjithsej.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë,  ky vend numëron në total 151041 raste të infektimit me Covid-19 dhe 5598 vdekje.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment