Rajoni

Humbin jetën 13 pacientë të tjerë nga COVID-19 në Kosovë, regjistrohen edhe 225 raste të reja

13 persona të tjerë kanë humbur betejën me COVID-19 në Kosovë. Gjithashtu janë shënuar edhe 225 raste të reja.
Featured image of article: Humbin jetën 13 pacientë të tjerë nga COVID-19 në Kosovë, regjistrohen edhe 225 raste të reja Foto ilustruese

KOSOVË- Numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë vijon të rritet frikshëm, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar edhe 13 viktima të tjera. Po ashtu nga 477 testime të kryera kanë rezultuar pozitiv 225 persona.

Ndërkohë betejën me virusin e kanë fituar 201 pacientë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 5190. Aktualisht numri i të prekurve nga COVID-19 në Kosovë është 3815.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i plotë:

201 TË SHËRUAR DHE 225 RASTE ME COVID-19!
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 477 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 225 raste pozitive.
Numri total i rasteve pozitive është 9.274 raste nga 38.342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 269 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarv e deri më sot është gjithsej 5.190 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.815.
(g.sh./dosja.al)

Shto Koment