Aktualitet

Humb jetën minatori në Minierën e Krastës

Diten e sotme ka humbur jetën një minator në Minieren e Krastes.
Featured image of article: Humb jetën minatori në Minierën e Krastës Minatorët në minierë

BULQIZË– Ka ndërruar jetë një tjetër minator në Bulqizë. Mësohet se minatori ka humbur jetën në minierën e Krastës, pasditen e sotme. Një masiv shkëmbor e ka zënë minatorin poshtë, ndërsa ishte duke punuar, gjë që ka bërë që ai të humbiste jetën menjëherë.

Trupi i pajetë ndodhet në morgun e spitalit të Bulqizës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pak javë më parë humbën jetën tre persona në minierat e Bulqizë, inxhinieri dhe dy minatorët.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment