Bota

Humb jetën nga koronavirusi Ish-ministri francez, Patrick Devedjian

75-vjeçari ishte babai i katër fëmijëve , ndërkohë vetëm para disa ditësh nëpërmjet një postimi në Twitter ai kishte thënë se ndihej i lodhur por megjithatë gjendja e tij ishte e stabilizuar.
Featured image of article: Humb jetën nga koronavirusi Ish-ministri francez, Patrick Devedjian Patrick Devedjian

FRANCË– Ish-ministri francez, Patrick Devedjian, ka humbur jetën nga koronavirusi mëngjesin e ditës së sotme.

75-vjeçari ishte babai i katër fëmijëve , ndërkohë vetëm para disa ditësh nëpërmjet një postimi në Twitter ai kishte thënë se ndihej i lodhur por megjithatë gjendja e tij ishte e stabilizuar.

Ai ishte shtruar në një spital në Jug të parisit që nga e mërkura e kaluar, ku dhe ka ndërruar jetë . Ndërsa familjarët kanë bërë me dije se gjendja e tij ishte rënduar ditën e djeshme: “Gjendja e tij u rëndua të shtunën. Mjekët e vendosën në komë artificiale, por nuk mbijetoi”,- tha familja e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Devedjian ishte republikan konservator që kishte shërbyer në disa pozita ministrore.

Burimi;Dailymail

(a.k.dosja.al)

Shto Koment