Rajoni

Humb jetën nga Covid-19 nëna e ish-deputetes kosovare

Ish-deputetja e PDK-së, Teuta Hadri, ka njoftuar se i ka vdekur nëna nga Covid-19.
Featured image of article: Humb jetën nga Covid-19 nëna e ish-deputetes kosovare Foto ilustruese

KOSOVË- Nëna e ish- deputetes së  PDK-së, Teuta Hadri,  ka humbur jetën ditën e sotme pasi ka kontraktuar me Covid-19. Lajmin e ka bërë vet të ditur ish-deputetja në një postim në rrjetet sociale.

Postimi i plotë

Të dashur shokë miq, dashamirë! Nga sot mbeta pa nënën  time të dashur! E forta ime, nëna ime dhe nëna e gjithë shoqeve ilegale qe mbante portën hapur si heroinë për ti pritur me buzeqeshje ato bija të nënave siç thoshte ajo! Iku mësuesja ime e jetës iku duke luftuar me semundjen e këtij shekulli -covid.U prehtë shpirti saj në paqe!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Nena e Teuta Hidrit

Kështu me vdekjen e të moshuarës numri në total i të vdekurve në Kosovë që nga fillimi i pandemisë  së Civid-19 ka shkuar 285 nejrëz në ndërsa i të infektuarve në 5.346 persona

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment