Aktualitet

Hoxhaj mohon zërat për bashkimin e PDK-së me qeverinë Hoti: Nuk e kemi diskutuar asnjëherë

Hoxhaj mohoi se në PDK është diskutuar për t’iu bashkëngjitur Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate në Qeverinë Hoti.
Featured image of article: Hoxhaj mohon zërat për bashkimin e PDK-së me qeverinë Hoti: Nuk e kemi diskutuar asnjëherë

KOSOVË- Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar sot kundër zërave në Kosovë të cilët thonë se partia e tij do të bashkohet me qeverinë.

Në një intervistë për televizionin T7, Hoxhaj mohoi se në PDK është diskutuar për t’iu bashkëngjitur Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate në Qeverinë Hoti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk kemi diskutuar fare. Nuk është shtruar asnjëherë në Kryesi, është qëndrim i PDK’së që do të qëndrojë në opozitë”, është shprehur ish-ministri i Jashtëm.

(A.B. Dosj.al)

Shto Koment