Rajoni

Hoti prezanton qeverinë e tij: Do jetë 4 zëvendës kryeministra e 16 ministra (EMRAT)

Në fjalën e tij në Kuvend, Hoti tha se  qeveria do ketë 4 zëvednës kryeministra dhe 16 ministra.
Featured image of article: Hoti prezanton qeverinë e tij: Do jetë 4 zëvendës kryeministra e 16 ministra (EMRAT) Abdullah Hoti

KOSOVË- Abdullah Hoti, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për të marrë postin e Kryeministrit ka prezantuar kabinetin e tij qeveritarë. Në fjalën e tij në Kuvend, Hoti tha se  qeveria do ketë 4 zëvednës kryeministra dhe 16 ministra.

LISTA ME EMRA

Hykmete Bajrami – Ministre e Financave; Besian Mustafa – Ministër io Bujqësisë; Vlora Dumoshi – Ministre për Kulturë, Rini dhe Sport; Arban Abrashi – Ministër i Infrastrukturës; Agim Veliu – Ministër i Punëve të Brendshme

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Selim Selimi – Ministër i Drejtësisë. Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes; Blerim Kuqi – Ministër i Ekonomisë dhe Ambientit. Meliza Haradinaj – Ministre për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Ramë Likaj – Ministër i Arsimit

Skender Reçica – Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale; Vesel Krasniqi – Ministër i Tregitsë dhe Industrisë; Dalibor Jevtiq – Ministër për Kthim dhe Komunitete; Goran Rakiq – Ministër i Pushtetit Lokal; Enis Kercan – Minisër i Zhvillimit Rural

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment