Bota

Holanda ka ndërtuar një autostradë vetëm për lëvizjen e biçikletave(Video)

Holanda ka ndërtuar autostradën e re vetëm për lëvizjen e biçikletave, gjë shumë e mirë për të çiklistët.
Featured image of article: Holanda ka ndërtuar një autostradë vetëm për lëvizjen e biçikletave(Video) Autostrada e re biçikletave në Holandë

HOLANDË- Sheti Holandes ka ndërtuar një autostradë vetëm për biçikletat. Është vështirë të gjesh në botë një autostrdë vetëm për biçikleta pasi në të gjithë botën vazhdojmë dhe shohim njerëz që ngasibn biçikletat në korsitë e makinave, apo dhe mes kamionëve, një ndër arsyet që shkaktohen kaqë shumë aksidente.

Netherlands have built a highway just for cycling 🚴

Netherlands have built a highway just for cycling 🚴

Posted by The Independent on Friday, 30 August 2019

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mirësevini në autostradën e parë të biçikletave në Hollandë.”– ishte fjala mirëpritëse në ditën e inagurimit të autostradës.

Kjo autostradë e re kryesisht të jep mundësinë të lëvizësh nëpër fshatin bokolik Holandez, kalon nëpër tunele që kanë infrastrukturë dhe sinjalistikë perfekte e më pas për të dalë në rrugët kryesore.

Burimi: Independent

A.C/Dosja.al

Shto Koment