Sport

Hija e koronavirusit “kërcënon” Italinë, klubi i Serie A njofton se një anëtar është prekur nga Covid-19

Siç pritet, skuadra ka filluar periudhën e izolimit dhe nuk dihet tashmë se çfarë do të bëhet me të ardhmen e futbollit italian
Featured image of article: Hija e koronavirusit “kërcënon” Italinë, klubi i Serie A njofton se një anëtar është prekur nga Covid-19 Foto Ilustruese

ITALI-Hija e koronavirusit kërcënon Serie A. Skuadra e Parmës me anë të një komunikate ka shpjeguar se një anëtar i skuadrës është prekur nga koronavirusi. Siç pritet, skuadra ka filluar periudhën e izolimit dhe nuk dihet tashmë se çfarë do të bëhet me të ardhmen e futbollit italian.

 NJOFTIMI PËR SHTYP

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Parma Calcio 1913 raporton se në kontrollet e fundit u zbulua një rast pozitiv me Covid-19,bëhet fjalë për një anëtar, jo futbollist. Subjekti është izoluar menjëherë në përputhje me direktivat federale dhe ministrore. Shoqëria gjithashtu njofton se të gjithë anëtarët e tjerë të grupit të sipërpërmendur të ekipit kanë dalë negativ për testet Covid-19 megjithatë janë izoluarnë Qendrën Sportive, por do të jenë në gjendje të vazhdojnë aktivitetin rregullisht, të monitoruar  sipas protokollit aktual.”

 .E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment