Sport

Higuain zbulon të ardhmen dhe nuk ka absolutisht lidhje me Juventusin

“River Plate ka ekip me shumë cilësi, fuqi, gjithçka. Mundësia që të më shihni duke veshur numrin 9 të Riverit është e madhe. E di se dua të kthehem pas te Riveri të tërhiqem”
Featured image of article: Higuain zbulon të ardhmen dhe nuk ka absolutisht lidhje me Juventusin Higuain

Gonzalo Higuain e ka vendosur. Ai nuk do ta mbyllë karrierën te Juventusi. Skuadra e tij e radhës dhe e fundit në karrierë do të jetë River Plate.

“Ky është një klub që më ka dhënë gjithçka, sepse lejuan Realin të më blinte dhe më dhanë mundësinë të rritesha. Tani për tani nuk e di se çfarë mund të ndodhë, pasi jam i fokosuar te Juventusi”, ka deklaruar sulmuesi argjentinas në një intervistë të fundit.

“River Plate ka ekip me shumë cilësi, fuqi, gjithçka. Mundësia që të më shihni duke veshur numrin 9 të Riverit është e madhe. E di se dua të kthehem pas te Riveri të tërhiqem”, – ka shtuar Higuain.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

M.P. / Dosja.al

 

Shto Koment