Sport

Hidhet shorti i Superligës për sezonin e ri, ja kur do të luhet derbi Tirana-Partizani

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për kalendarin e sezonit 2019-2020 të Kategorisë Superiore.
Featured image of article: Hidhet shorti i Superligës për sezonin e ri, ja kur do të luhet derbi Tirana-Partizani Foto ilustruse

TIRANË- Ditën e sotme është hedhur shorti i Superligës, ku skuadrat janë njohur me kundërshtarët e tyre për sezonin e ri, i cili starton në 24 gusht dhe pritet të përfundojë në mes të muajit maj.

Sipas skemës së përcaktuar nga FSHF, i bie që derbi i shumë pritur i  kryeqytetit, Tirana-Partizani të zhvillohet në javën e 6-të.

Java e parë:

Tirana-Luftëtari

Vllaznia- Laçi

Skënderbeu-Flamurtari

Teuta-Bylis

Kukësi-Partizani

Java 2:

Tirana-Teuta

Flamurtari-Kukesi

Laçi- Skënderbeu

Bylis- Vllaznia

Luftetari-Partizani

Java 3:

Teuta-Luftëtari

Vllaznia-Tirana

Skënderbeu- Bylis

Kukësi –Laçi

Partizani-Flamurtari

Java 4:

Tirana-Skënderbeu

Teuta-Vllaznia

Laçi-Partizani

Bylis-Kukësi

Luftëtari- Flamurtari

Java 5:

Vllaznia-Luftëtari

Skënderbeu-Teuta

Kukësi-Tirana

Partizani Bylis

Flamurtari-Laçi

Java 6:

Tirana-Partizani

Teuta- Kukësi

Vllaznia-Skënderbeu

Bylis Flamurtari

Luftëtari-Laçi

Java 7:

Skënderbeu-Luftëtari

Kukësi-Vllaznia

Partizani-Teuta

Flamurtari-Tirana

Laçi –Bylis

Java 8:

Tirana-Laçi

Teuta-Flamurtari

Vllaznia- Partizani

Skënderbeu-Kukësi

Luftëtari-Bylis

Java 9:

Kukësi-Luftëtari

Partizani-Skënderbeu

Flamurtari-Vllaznia

Laçi- Teuta

Bylis-Tirana

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment