Aktualitet

Heronjtë italianë që po punojnë pa pushim për të nxjerrë nga rrënojat trupat e viktimave të tërmetit (FOTO)

Këta heronj italianë meritojnë mirënjohje që me këtë gjest e kanë bërë krenarë popullin e tyre edhe më tepër!

DURRËS- Zjarrfikësit italianë të “Vigili del Fuoco”, po punojnë pa ndalur për të nxjerrë nga rrënojat trupat e viktimave të tërmetit shkatërrues të 26 Nëntorit!

Me të gjithë punën  që ata po bëjnë për shqiptarët, po rrezikojnë edhe jetën e tyre, prandaj këta heronj italianë meritojnë mirënjohje që me këtë gjest e kanë bërë krenarë popullin e tyre edhe më tepër!
Tragjike, 50 persona të vdekur, 900 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci i tërmetit. Kërkimet në Thumanë u mbyllën paraditen e djeshme, ndërsa në zonat e tjera u mbyllën pasdite. Trupi i fundit u nxorr pak pas mesnate në zonën e njohur si “2 Gjelat”. Toka vijon të dridhet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al

 

Shto Koment