Horoskopi

Hëna e re e majit do të ndikoj më së paku në këto tri shenja të zodiakut

Kjo është pika ku thuhet se do të mbretërojë kaosi dhe hëna e re do të hapë mundësi për ndryhsime.
Featured image of article: Hëna e re e majit do të ndikoj më së paku në këto tri shenja të zodiakut Foto Ilustruese

TIRANË– Hëna e muajit maj do të lulëzojë më 11 maj dhe do tu sjellë të gjitha shenjave të horoskopit një mundësi për të vendosur qëllime të reja. Kjo kuptohet si mundësia e fundit për të kthyer energjinë hënore në avantazhin tonë para se të fillojë sezoni i parë i eklipsit 202.

Kjo është pika ku thuhet se do të mbretërojë kaosi dhe hëna e re do të hapë mundësi për ndryhsime.

Sezoni i Demit 2021 aktualisht është në aktivitet të plotë, dhe energjia e tij tokësore do të jetë edhe më e fuqishme gjatë hënës së re të majit për shkak të faktit se dielli dhe hëna do të rreshtohen në territorin e Demit. Energjia e zodiakut të Demit është punëtore dhe e përqendruar, por gjithashtu qetësohet dhe zbret në tokë – kështu që na ndihmon të arrijmë qëllimet tona me një qasje më pragmatike dhe më pak të nxituar. Të gjithë do të ndiejnë energjinë e fuqishme të Demit të kësaj hëne, por nëse jeni një nga shenjat me fat të zodiakut më pak të prekur nga hëna e re e majit 2021, atëherë do të ndiheni edhe më të qetë.

Më poshtë ua sjellim tri shenjat që kanë më pak të ngjarë të ndikohen nga kjo energji:

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Kjo hënë e re po ju kërkon të kapni frenat dhe të kaloni pak kohë cilësore me veten tuaj së pari. Para se të bëni përparim serioz në qëllimet tuaja, është e rëndësishme të jeni në gjendje të qetësoni mendjen tuaj dhe të pastroni programin nga të gjitha detyrat e rëndomta që po ju harxhojnë energji.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo hënë e re në shtëpinë tuaj të aventurave po shkakton një ndjenjë të thellë mrekullie për kënaqësitë dhe misteret më të mëdha të jetës, dhe është koha e duhur që të kënaqni etjen tuaj për njohuri. Filloni të mendoni për edukimin tuaj ose planifikimin e sigurt të një udhëtimi në një vend të largët.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Romanca do të vijë lehtësisht nën këtë hënë, kështu që është një kohë me fat të thuash po në një takim, të jesh pak më përpara me zhurmën tënde, ose të sjellësh një flirt në një marrëdhënie të përkushtuar për të shkundur gjërat. 

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment