Politike

Helikopteri mbi Gjirin e Lalëzit, Berisha: Përshëndetja e Xhaçkës për Ramën nga ajri, u rrotullua tre herë (Video)

Sipas ish-kryeministrit ky helikopter ka qenë një përshëndetje nga ajri për Ramën.

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me denoncimet e tij në rrjetet sociale. Para disa orësh, Berisha ka publikuar një video ku shihet një helikopter që fluturon rreth zonës së Gjirit të Lalëzit.

Sipas mesazhit të dërguar në inboksin e ish-kryeministrit, ky helikopter shërben për të transportuar drogë.

Berisha thekson më tej se kjo ishte një lloj përshëndetjeje për kryeministrin Edi Rama nga ana e ministres Olta Xhaçka.

Statusi i Berishës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndrikull Xhaçka përshëndet nga ajri Edvin Drogën dhe gjeneral Hashashin”, shkruan Berisha, ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit digjital.

Pershendetje dr
“Sot me Date 13/08/2019 ora 19:30 Po fluturonte mbi Gjirin e Lalzit disa here deri sa beri uljen.”

ps: Ministria e Mbrojtjes se narkoshtetit informon se vet ndrikull Xhaçka po stervitet me narko kaçatorrin e transportit ajror te Kanabisit nga Kanabistani ne Itali! 

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Helikopteri mbi Gjirin e Lalëzit, Berisha: Përshëndetja e Xhaçkës për Ramën nga ajri, u rrotullua tre herë (Video)

  1. mire qe nuk dhjeu kush ne ate moment qe te binte ne koke e te bente helaq or berishe se ti sdi as not ore kungull pa fare

Shto Koment