Rajoni

Hashim Thaçi flet për marrëveshjen me Serbinë: Do të arrihet këtë vit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës do të arrihet këtë vit.
Featured image of article: Hashim Thaçi flet për marrëveshjen me Serbinë: Do të arrihet këtë vit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

KOSOVË– Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur me siguri për arritjen e një marrëveshjeje me Serbinë. Thaçi ka theksuar se mosarritja e një marrëveshjeve mes dy vendeve mund të çojë në një situatë të rrezikshme.

“S’kam dyshim që marrëveshja mund të arrihet këtë vit”, – është shprehur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi ka theksuar gjithmonë se vetëm dialogu dhe integrimi mes Serbisë dhe Kosovës janë e vetmja rrugë për të shmangur përplasjet mes tyre.

(R.L/Dosja,al)

Shto Koment