Politike

Harxhi fushatë në Kavajë, Bujar Nishani ‘merr frerët’ e fjalimit, akuza Bashës: S’kemi para për të blerë vota! Ai e ka marrë peng PD, rren e mashtron 

Bashkë me Harxhin, në Kavajë ishte dhe ish-presidenti Bujar Nishani, i cili nuk është kursyer me akuzat ndaj Bashës. 
Featured image of article: Harxhi fushatë në Kavajë, Bujar Nishani ‘merr frerët’ e fjalimit, akuza Bashës: S’kemi para për të blerë vota! Ai e ka marrë peng PD, rren e mashtron  Bujar Nishani dhe Edith Harxhi

KAVAJË– Kandidatja për kryetare të Partisë Demokratike, Edith Harxhi ka vijuar me fushatën elektorale, e cila do të kulmojë me datën e zgjedhjeve brenda PD më 13 qershor.

Bashkë me Harxhin, në Kavajë ishte dhe ish-presidenti Bujar Nishani, i cili nuk është kursyer me akuzat ndaj Bashës. Ai u shpreh se Basha kishte 8 vite në drejtim të PD dhe nuk kishte dhënë asnjë kontribut për subjektin politik. 

S’kemi para, nuk mund të blejmë vota. 13 nuk e mbyll hesapin, por e hap. Ne nuk jemi tradhëtarë dhe as përçarës brenda PD. Mund të jetë ai njeri që e ka marrë peng 8 vjet PD dhe nuk ka dhënë asnjë kontribut. Ka 8 vjet që rren e mashtron dhe na thotë tradhëtar se themi që mund të jetë më mirë ndryshe,”-tha Nishani nga Kavaja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zgjedhjet në PD mbahen më 13 Qershor dhe demokratët do të vendosin se kë do të zgjedhin mes së Lulzim Bashës, Fatbardh Kadillin, Edit Harxhit apo Agron Shehajt për drejtimin e partisë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment