Aktualitet

HARTA LIVE: Shi vetëm në Vlorë dhe në Gjirokastër, si pritet moti për sot. Temperatura të ulëta dhe erë

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë me dije se në qarkun e Vlorës dhe të Gjirokastrës priten shira të dobëta.
Featured image of article: HARTA LIVE: Shi vetëm në Vlorë dhe në Gjirokastër, si pritet moti për sot. Temperatura të ulëta dhe erë Foto ilustruese

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, në qarkun e Vlorës dhe të Gjirokastrës priten shira të dobëta.

Temperaturat e ajrit do të variojnë nga 9 / 17 °C në bregdet; në vendet e ulëta: 7 / 16 °C; ndërsa në vendet malore: 0 / 11 °C. Sa i përket erës ajo pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

HARTA LIVE:

(k.m/dosja.al)

Shto Koment