Aktualitet

HARTA LIVE/ Reshje në gjithë territorin e vendit! Vranësira të shumta, si do të jetë moti për ditën e sotme

Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit duke bërë që të ketë më shumë intervale me kthjellime.
Featured image of article: HARTA LIVE/ Reshje në gjithë territorin e vendit! Vranësira të shumta, si do të jetë moti për ditën e sotme Foto ilustruese

TIRANË– Java ka nisur me reshje shiu dhe me temperatura të ulëta. Ky mot, pritet që të jetë përgjatë gjithë javës, ndërkohë që përmirësim do të ketë gjatë fundjavës.

Sipas MeteoAlb orët e para të ditës dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë territorin duke gjeneruar reshje shiu.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit duke bërë që të ketë më shumë intervale me kthjellime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 15°C.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment