Aktualitet

HARTA LIVE/ Reshje dhe rritje e lehtë e temperaturave! Vranësira përgjatë ditës, parashikimi i motit për ditën e sotme

Era do të fryjë në drejtim Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.
Featured image of article: HARTA LIVE/ Reshje dhe rritje e lehtë e temperaturave! Vranësira përgjatë ditës, parashikimi i motit për ditën e sotme Foto Ilustruese

TIRANË-Dita e sotme do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje herë pas here.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë njē rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 08°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 15°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 15°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03°C në 10°C dhe në zonat e ulëta nga 06°C në 12°C.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment