Aktualitet

HARTA LIVE: Kujdes me planet për fundjavën! Moti nuk iu favorizon, dita nis me diell, por në mesditë priten rrebeshe shiu

Sot priten reshje të dobëta shiu në të gjithë qarqet por nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore.
Featured image of article: HARTA LIVE: Kujdes me planet për fundjavën! Moti nuk iu favorizon, dita nis me diell, por në mesditë priten rrebeshe shiu Foto ilustruese

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vend.

Sipas IGJEUM, sot priten reshje të dobëta shiu në të gjithë qarqet por nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore.

Sa i përket temperaturave ato do të variojnë nga 25-31°C  në zonat bregdetare; 22-31°C në vendet e ulëta, ndërsa në vendet malore: 15-29°C.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë, kryesisht në bregdet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

HARTA LIVE:

(k.m/dosja.al)

Shto Koment